miercuri, 23 martie 2011

ce mai tare afacere ... inventata de niste nesimtiti

am aplicat pt un job ca un om normal... sunt sunat..si invitat la interviu. solicit detaliile intalnirii pe mail..si cand verific mailul..am o surpriza... astia stiu sa faca bani... creeaza un super anunt.. gen companie multinationala.cu super salariu cu super conditii.. si cand colo percep o taxa de 15 lei pt depunerea dosarului si te mai pun sa vi si cu cv in mana..ca domnule costa mult hartia. cat de nesimtit sa fi....... facem un calcul simplu. 500 de candidati a cate 15 ron.. astia fac profit net neimpozabil de 7500 ron.... nu stiu cat de legala este aceasta treaba... dar mi se par o nesimtire crasa....
aici gasiti textul mailului si linkul catre anuntul de pe bestjobs.
linkul aici





Buna ziua,

asa cum am agreat telefonic, interviul pentru postul Reprezentant vanzari aparatura medicala va avea loc Miercuri 23.03.2011 ora 12.00, la adresa:
Bulevardul Mircea Voda nr.44, bl M17, et.6, ap 612, sector 3 Bucuresti. Puncte de reper: statia de metrou Timpuri Noi, langa Ministerul Finantelor.
Va rugam sa aveti un CV la dumneavoastra.
Se percepe o taxa de depunere a dosarului de 15 Ron.

Cordial,
Dumitru Raluca, Intelligent HR
0722 200 14








Intelligent HR Investment
The Best Recruiting Agency



bd. Mircea voda 44, bl m17, et.6,

camera 612, sector 3 ,Bucuresti

Tel / Fax : 031- 4329376 / 75
mobil- 0722 200 144
www.intelligentjobs.r

marți, 8 martie 2011

CONJUGAREA VERBELOR


ca sa vedeti pana unde poate ajunge agramatismul elevilor din romanaia..

sâmbătă, 19 februarie 2011

vineri, 28 ianuarie 2011

cand un om e nebun si-o mai face si cu mana lui









sa incep cu inceputu... dupa pierderea unu caine destul de nebun dealtfel. simteam un gol ... am decis sa caut alt sufletel care sa imi tina companie mie si prietenei mele.. si am fost la niste prieteni care mi-au dat nebuna...de ce nebuna? pentru ca de exemplu chiar in momentu asta smotoceste un ursulet de plus prin toata camera si ma si latra la el..e sambata 8 dimineata.. prietena doarme.... mai are putin si se trezeste si sa vezi bataie ce ne luam amandoi :) asa..... vin cu nebuna acasa (nota redactiei husky siberian - SARA). cand ma vede ramona ma intampina cu un calduros.... TE OMOOORRRR!!!! familie fericita ce sa zic.. ii fac o baita scurta si o infofolesc intre niste blanite sa stea la caldura....o minune de catel..doarme linistita nu comenteaza nu zice nimic.. asta pana a doua zi cand vede ea care e treaba,,,dupa care se apuca de treaba....... si incepe.. roade papuci roade firu de la incarcator... firu de la internet...... dimineata cand m-am trezit deja ma trecuse cu 100 de ani in urma in era dinaintea informatizarii..... papucii pe sub pat..... i-am dat o minge de--a mea de handball care e cam ccat ea.... asa ambitie are ca o alearga prin toata camera... nimic anormal pana aici...... ma apuc sa citesc pe net unele sfaturi si caracteristici ale unu husky si ce gasesc.... ceva de genu ca husky nu latra... ei urla asa.... de distractie...... pai ffrate cum facem ca asta a mea se distreaza cam tot timpu si pe la 2. 3 dimineata... chef mare pe ea si somn din parti la mine. am dus-o afara in zapada..... pai ce a mai vrut inapoi??? nuuuu.. alearga toata curtea..unde e zapada mai mare se arunca si ea.. pana incepe sa sughitee... abia atunci reusesc sa o aduc in casa... ca sa nu mai spun ca eu sunt bocna demult. mai nou ea cand se duce la castronu de mancare nu vine ca un caine normal usor sa manance.. se arunca frate in castron ca in piscina si arunca toate croantele alea pe jos....dupa care plange ca nu are ce manca...... si ca si program e cam asa...... se joaca cu catelu de plus ..il smotoceste.. dupa care se duce ia o gura de croante....aboi mai smotoceste putin catelu de plus..ia o gura e apa... vine la mine se uita in sus ca o miloaga..doar doar as urca-o in pat sa o linga pe ochi pe ramona... cand vede ca nu o bag in seama... se razbuna iar pe catelu de plus.......aaaaa stai asa ca acu isi roade cosuletu unde doarme....... una peste alta......... are energie....... :))))