miercuri, 5 august 2009

keyra agustina - cel mai frumos fund din lume






Keyra Augustina is a famous but mysterious Argentinian model, as nobody really knows something about her personal information such as place or date of birth.
Little is known about the true identity of the woman that calls herself 'Keyra'. Most sources agree that she is an Argentinian college student between 19 and 21 years of age. While Maxim Argentina referred to her as "Mirna Lavagna, the illegitimate daughter of the Argentinian minister in Guatemala", others have stated that her true name could be Julieta Machado, Julieta Solecita, or Julieta Cordoba. Supposedly, she studies Systems Engineering at the University of Moron in Laferrere, Gran Buenos Aires, Argentina, although Maxim states that she is a student at the University of Buenos Aires.
see the video here

Keyra Augustina or Keyra Agustina is the
pseudonym of an Argentinian woman, famous for photographs and videos of herself circulating on the Internet.

The name Keyra Augustina is believed to come from the aliases 'Keyra' and 'Agus', which she used to post on websites such as Supertangas and Foro Argentino de Amateurs. Wishing to keep her online activities from her family and friends, she seldom showed her face and preferred to focus on her buttocks. Her amateur photos and videos - which show her in various degrees of undress and provocative demeanor were shot in her own room, using only a webcam.

Keyra Augustina started to gain worldwide fame and recognition as her photos were widely downloaded and distributed on the Internet. Several people including Howard Stern have named her the "Best Ass on the Internet" and "Perfect Ass of the Year".

In June 2005, Maxim Argentina featured a 9-page photo spread with her. Later she appeared again in the August issue of Maxim US. This happened after a sort of "exclusive contract" Keyra had with Supertangas, thus the owners of the site alleged that these shots were fake, claiming that her face never appeared in the shots, but forgetting that themselves used to manipulate her Supertangas pictures to erase or simply cut her face off the pictures, because the model didn't want to be recognized by her family, friends or boyfriend.

duminică, 26 iulie 2009

Ramona Badescu si Pepe vor prezenta un nou show de divertisment la OTV




Ramona Badescu si Pepe vor prezenta un nou show de divertisment la OTV. Emisiunea ramona badescu probeaza viata de tigan-2070se va numi “100% adevarat” si a fost introdusa in grila intr-o incercare de rebranduire a postului lui Dan Diaconescu.

“Da, informatia este adevarata, insa deocamdata sunt in tratative cu cei de la OTV, inca nu am semnat contractul”, a spus Ramona Badescu, citata de Evenimentul Zilei.

Pe de alta parte, directorul executiv al postului de televiziune, Diana Voiculescu, a declarat ca va fi un show de divertisment, care va debuta pe 12 iulie si se va difuza in fiecare duminica, intre orele 20.00-24.00.
Bugetul emisiunii “100% adevarat” este unul foarte mare, avand in vedere ca numai premiile oferite in fiecare editie a programului vor ajunge la aproximativ un milion de euro: “Nu se vor da premii in bani, ci in obiecte, case, masini”, a spus Voiculescu.

Sursa: EVZ.ro

Emisiunea este difuzata in direct la OTV si dupa spusele lui Dan Diaconescu emisiunea va “sparge” toate audientele !

Regulament:

Pentru a accesa site-ul revistei 100% ADEVĂRAT trimite un SMS din orice retea de telefonie mobila la 1304 sau la 1305, sau sună la numerele 0900 160 030 sau 0900 160 031 din rețeaua ROMTELECOM; ești abonat automat și vei primi parola de accesare a site-ului revistei 100% ADEVĂRAT. Prețul unui abonament este de 3,57 EURO, TVA inclus. În plus, ești inclus automat în baza de date și poți deveni proprietarul unuia dintre cele trei apartamente noi, sau vei putea câștiga unul dintre cele trei Mercedes-uri Clasa C oferite săptămânal la extragerea premiilor revistei 100% ADEVĂRAT, in fiecare duminica la OTV incepand cu ora 20:00. Citește regulamentul extragerilor și fii pe fază!

100% ADEVĂRAT este un show televizat care se va desfăşura în fiecare duminică, între orele 20.00 şi 24.00 la OTV şi îi va avea ca invitaţi pe unii dintre cei mai iubiţi români: artişti, sportivi, actori, oameni de cultură, politicieni, oameni de ştiinţă, într-un cuvânt oameni care au marcat evoluţia societăţii noastre în ultimele decenii.

Prin conţinutul editorial, valoarea artiştilor şi calitatea invitaţilor, producătorii emisiunii 100% ADEVĂRAT îşi propun să redea românilor noţiunea de divertisment autentic, grav discreditată prin producţiile subculturale abundând de kitch, insolenţă şi promiscuitate care au invadat, în ultimii ani, canalele TV. În plus, se vor promova valorile naţionale autentice - eludate sau ,,uitate” constant în ultimii 20 de ani de către mass media română - care să-i determine pe telespectatori să înţeleagă faptul că nu este o ruşine să fii român.

vineri, 24 iulie 2009

STREET FIGHTERS THE GAME


Când Street Fighter a debutat în 1987, nimeni nu se aştepta ca acest nume să se transforme într-o serie cu o continuitate de peste 20 de ani şi să devină cel mai iubit fighter bidimensional. Probabil că mulţi îşi amintesc nopţile nedormite prin sălile de jocuri când disputau partide de Street Fighter II, pe lângă Mortal Kombat II sau Golden Axe, dar în afară de gamerii care aşteptau la rând cu jetoanele în mână în aceste săli, trebuie să-i amintim şi pe cei de acasă, care au achiziţionat milioane de exemplare a versiunii Turbo pentru platforma Super Nintendo.

Această serie a avut o continuitate demnă de invidiat, producătorii revigorând de-a lungul timpului universul Street Fighter prin nenumărate titluri împărţite în serii, cum ar fi Street Fighter II, Street Fighter Alfa, Street Fighter III, Street Fighter EX, Street Fighter vs., urmând ca în februarie 2009 să primim mult aşteptatul Street Fighter IV.

Ceea ce a stimulat gamerii să rămână fideli acestui fighter 2D nu a fost altceva decât simplitatea cu care se desfăşoară acţiunea. La oricare din titlurile seriei ne-am referi, sistemul de joc a rămas aproape intact. Un alt lucru îmbucurător pentru pasionaţi a reprezentat faptul că lista de lovituri pentru personajele lor favorite nu au suferit modificări majore, astfel că ei pot efectua oricând celebrul Hadouken al lui Ryu rotind joystick-ul un sfert de cerc în faţă şi apăsând unul dintre cele trei butoane pentru pumn.

Acestea fiind spuse, trebuie să-i urăm bun venit lui Super Street Fighter II Turbo HD Remix, ce reprezintă un sequel pentru Super Street Fighter II Turbo, dar fără legătură cu celelalte serii.

Probabil că vă întrebaţi care este rolul acestui titlu lansat la sfârşitul acestui an, ţinând cont de faptul că până la apariţia lui Street Fighter IV mai sunt doar câteva luni. Sau mai bine, ce ne-ar determina să îl achiziţionăm în detrimentul predecesorului? Ei bine, Capcom nu ne-a dezamăgit nici de data aceasta, rezervându-ne câteva surprize. De la început trebuie să vă avertizez că, mai mult ca niciodată, un arcade stick este absolut necesar. Sistemul de control nu s-a schimbat deloc, aşa că sunt folosite în continuare şase butoane, trei tipuri de pumn şi trei de picior, iar multe dintre lovituri sunt executate folosind combinaţii între aceste butoane.


În primul rând, grafica a fost refăcută în totalitate, iar personajele şi stagiile se prezintă superb, păstrând tonul cartoonish cu care ne-am obişnuit. Jocul suportă 1080p, rezoluţie ce demonstrează cu adevărat munca asiduă pe care au depus-o graficienii şi designerii de la Udon Entertainment, aceeaşi companie care au publicat şi benzile desenate Street Fighter. Sincer vorbind, pe mine m-a dat pe spate grafica pe un televizor high-definition şi trebuie să recunosc că aceasta reprezenta un motiv important care mă determina să nu rejoc vreunul din titlurile precedente ale seriei.

Pentru a păstra sistemul de luptă old-school, animaţiile vechi au rămas intacte, deşi toate sprite-urile au fost refăcute, ceea ce înseamnă că echilibrul personajelor nu a fost afectat de vreun element vizual. Mi-e greu să cred că vor exista jucători care nu vor rămâne impresionaţi de multiplele detalii vizuale introduse. Mă refer aici la umbrele de pe asfalt, chipurile luptătorilor şi nu în ultimul rând la masa musculară ce iese în evidenţă prin vene şi striaţii demne de un campion la culturism. Şi cu toate că în versiunile beta au fost reportate câteva bug-uri deranjante cu privire la detectarea coliziunilor, acestea au fost reparate în versiunea finală.

Sunetul a fost de asemenea modificat, cu rezultate mai mult decât decente. Partea audio nu a excelat niciodată în vreun fighter de la Capcom, dar de data asta băieţii au făcut treabă bună. În ciuda faptului că partea vizuală e capul de afiş, sunetul nu vine decât să îmbunătăţească atmosfera printr-o combinaţie de muzică electronică şi heavy-metal, ce reuşesc să reamintească de predecesori într-o notă modernistă. Mai mult decât atât, Sony oferă posibilitatea de a descărca gratuit câteva melodii din joc şi de a le asculta pe consola PlayStation 3.

Un plus adus lui Super Street Fighter II Turbo HD Remix este posibilitatea de a folosi sprite-urile vechi, sacrificând bineînţeles grafica nouă. Ideea producătorilor nu poate fi decât apreciabilă, dar opţiunea mi s-a părut oarecum inutilă, deoarece mi-e greu să cred că vreunul dintre noi va cumpăra jocul şi va renunţa la efectele vizuale de ultimă generaţie.

Super Street Fighter II Turbo HD Remix aduce, pe lângă clasicul mod Arcade, mai multe posibilităţi pentru antrenament sau familiarizarea cu jocul, astfel încât şi începătorii să poată înţelege elementele esenţiale ale sistemului de luptă.

Există o secţiune numită „About the game” unde sunt prezentate lucrurile de bază ale atacului şi defensivei, cât şi câteva mici idei pentru îmbunătăţirea tacticilor. Nu poate fi decât de bun augur atenţia producătorilor pentru noi veniţi, dar aceste opt pagini de tutoriale sunt oferite mult mai explicit şi mai clar de către David Sirlin, designerul jocului, în cadrul unor filmuleţe postate pe YouTube.


vedeti intreaga lupata perfecta a lui guile guile all perfect 1/2

GUILE all perfect 2/2

joi, 23 iulie 2009

STREET FIGHTERS 2

MAI TINETI MINTE JOCUL DE LA JOCURILE MECANICE??? ESTE IDENTIC..ACELEASI PERSONAJE ken ryu sagat bison honda blanka balrog si ceilalti.. mult timp mi-a luat sa il gasesc...insa mi-am pierdut indemanarea..cand eram copil il duceam la capat cu orice luptator...acum...la a 5-a lupta mi-o fur...defapt daca il intalnesc pe ryu sau pe ken in a 4 a 5 a lupta...... tin minte ca prima oara l-am dus la capa cu honda..... l-am batut mar pe bison... dupa ce am consumat banii de butelie ai parintilor :)))
jucati aici street fighters

Guvernul habar n-are câte agenţii are în subordine EMIL BOC

AICI VEDETI FILMULETUL

Guvernul habar n-are câte agenţii are în subordine - şi, pe cale de consecinţă, nici câţi angajaţi, nici ce fond de salarii şi ce cheltuieli are cu acestea.

Prim-ministrul Emil Boc a fost întrebat miercuri seară, în conferinţa de presă, câte agenţii sunt în România - şi n-a putut răspunde. A fost întrebat de 4 ori la rând, şi n-a reuşit să dea un răspuns.

Aveţi, în continuare, înregistrarea acestui moment ruşinos pentru Guvern.

În primul spot, Emil Boc consumă 1.30 minute cu un răspuns imposibil de utilizat în orice program tv. Nimeni nu-şi permite să difuzeze aşa o revărsare de fraze goale - la tv, timpul e scump. Probabil că pe asta se şi bazează.

În al doilea spot, întrebarea e una singură, repetată de 3 ori: “câte agenţii sunt?” iar răspunsurile sunt penibile: “aveţi răbdare până vă prezentăm situaţia globală“. “Situaţia globală? Tăiere la sânge? Trei paliere?” Ori e prost, ori ne ia de proşti.

2 minute cu totul. Merită:

Vă reamintesc, prim-ministrul Emil Boc a anunţat cu guriţa lui săptămâna trecută că numărul agenţiilor guvernamentale va fi redus, “în urma inventarierii acestora”.

Duminică, scriam că Biroul de Presă al Guvernului n-a putut răspunde la aceste două întrebări simple: câte agenţii guvernamentale sunt în România şi câţi angajaţi au acestea. Vineri, Biroul de Presă ceruse ca aceste informaţii să-i fie solicitate în baza Legii accesului la informaţii. Răspunsul nu venise până miercuri - şi nici nu va veni prea curând. Guvernul habar n-are. Anunţurile belicoase ale premierului, privind “tăierea în carne vie”, sunt tari ca balega.

Dacă un manager de firmă privată este întrebat de patron câţi angajaţi are şi în câte secţii şi nu poate răspunde în maximum 5 minute, se poate considera concediat.

Deci: câte agenţii, câţi angajaţi, cu ce fond de salarii şi cu ce buget?

Un cititor al acestui blog a postat la articolul precedent un link către un articol din Ziarul Financiar. Colegii de la ZF număraseră în toamna anului trecut 244 de agenţii, regii şi companii.

marți, 21 iulie 2009

Cum i-a explodat lui Mircea Badea laptopul în direct (Video)

vedeti aici video


Mircea Badea a fost “atacat”, luni, de laptop în propria emisiune. Agregatul electronic a explodat în direct, după ce în studio s-a produs o cădere de tensiune.

“M-a atacat laptopu’. Eu sper să nu luăm foc”, a rostit Badea , în mijlocul emisiunii sale, “În gura presei”, după ce s-au auzit pocnituri şi câţiva norişori de fum s-au ridicat din laptopul de pe măsuţă, în urma unei căderi de tensiune din studio.

“Nici nu ştiu dacă să pun mâna. Să suflu ca-n tort? Mi-a explodat laptopu’. Aţi observat? A fost o cădere de tensiune. Reţeaua electrică e bine sau luăm foc aici? Nici nu ştiu cum să mă comport cu agregatu’ . Vezi dacă mai mişcă... Dacă vă arăt cum arată...
Publicitate

Deocamdată mi-e să nu explodeze. Se întâmplă lucruri bizare în acest studio”, a continuat el, uşor amuzat de situaţie. “Am o adevărată istorie cu agregatele astea electronice. Era să mă bată laptopu’, aţi observat? Odată am bătut un mouse într-o emisiune. O să vă povestesc după ce mă liniştesc. ~sta s-a făcut negru. Nu mai beculeşte. Crezi că s-a terminat? Mi-este frică. Eu vreau să-l ucid acum, în emisiune. Să fiu sigur că nu...”, a continuat moderatorul şi i-a făcut vânt “agregatului” de pe birou. “Am bătut şi un laptop. Yes!”, a rostit victorios, înainte de a anunţa “publicitate”.

Viu şi nevătămat a reapărut Mircea, după cele câteva minute de pauză. Laptopul buclucaş reapăruse pe birou, negru ca pana corbului. “Un atentat cu laptop nu s-a mai întâmplat până acum. Aş vrea să-l dau gata!” şi l-a executat cu o lovitură de karate, că tot fusese la antrenamente în weekend. A doua zi, declaraţii n-a vrut să facă, mulţumindu-se să transmită că le va dea doar în emisiune. PR-ul Trustului Intact ne-a asigurat că nici o altă încăpere în afara studioului lui Badea nu a fost afectată de căderea de tensiune. Şi cum “agregatul” era al postului, este foarte posibil ca Mircea să se procopsească cu un laptop nou-nouţ, cât mai curând.

Tot a doua zi, pe blogul propriu, Dan Voiculescu avea o dilemă: să-şi achiziţioneze un laptop sau un netbook? Un blogger şugubăţ îl sfătuia să-l întrebe pe Badea ce fel de laptop să-şi ia. “Are el unul cu efecte pirotehnice, a făcut show aseară”, a spus acesta.

Episodul cu laptopul îi prinde bine lui Mircea Badea, care este în scădere de rating, pe primele 20 de zile din iulie, după cum scrie Iulian Comănescu pe blogul său. “Regele late nightului are necazuri cu ratingul în cele 20 de zile din iulie care s-au scurs până acum”, precizează pe blog jurnalistul, care arată, mai jos, cum de la începutul lunii, Realitatea TV a avut, pe intervalul orar 23.00-24.00, mai mulţi telespectatori decât Antena 3.

salvati padurea trivale

Cade padurea, dispare parcul, se aduna praful, dispar fondurile… asa Gogule, sa ne uitam de departe, sa spunem “tara de hAhAT, frate!” in gand sau in gura mare - in linistea dormitorului, sa ne crucim si sa ne vaitam. Ne uitam cum se pravalesc toate sub picioarele noastre si noi… ne scandalizam in tacere.

Nu cred in revolutii, in dat cu bolovanu’ in geamul masinii cu PMB la numar, nu cred in cocktail-uri tip Molotov asezate violent pe aerele conditionate ce orneaza cladirile primariilor din toata tara asta frumoasa…

Cred in rumoare, cred in oamenii care misca ceva, cred in putinii ziaristi ce au inca spatele drept si scriu despre combinatii “no matter what”, cred in blogosfera care arata cu degetul, cred in idealistii ce-si pun saci de gunoi in portbagaj si, in loc sa relaxeze fundul, se apuca sa stranga gunoaiele altora.

Dar… stii ceva? In ritmul asta, in atmosfera asta relaxata, cu lipsa asta de chef… toti astia care mai miscam ceva nu facem altceva decat sa incetinim deznodamantul.

Ajunge? Nu, nu cred. Dar chiar si asa… macar facem ceva. Poate nu ce trebuie. Poate nu deajuns.

Dar macar unii fac ceva…
vedeti aici de pe blogul lui cabral

multi prosti sunt pe triburi

de prin triburi adunate...

[quote="mel gipson"][quote="mel gipson"]ia fiti atenti aici.....

[quote]
[u][url=http://ro15.triburile.ro/page.php?page=inbound&screen=info_player&id=963037]rinoceru1[/url] astăzi la ora 13:55[/u]
ajutama si pe mine cu luptatori ca sunt atacat de unul in fiecare zi si nu pot sa ma dezvolt si eu. te rog mult

[u][url=http://ro15.triburile.ro/page.php?page=inbound&screen=info_player&id=994006]mel gipson[/url] astăzi la ora 13:58[/u]
nu pot prietene ca nu ai nicio relatie diplomatica cu mine

[u][url=http://ro15.triburile.ro/page.php?page=inbound&screen=info_player&id=994006]mel gipson[/url] astăzi la ora 14:02[/u]
cine te ataca?

[u][url=http://ro15.triburile.ro/page.php?page=inbound&screen=info_player&id=994006]mel gipson[/url] astăzi la ora 14:06[/u]
imi zici cine te ataca??? poate il atac pe el sa te scap... ca sprijin nu pot trimite ca nu esti cu mine in trib

[/quote] [quote]
[u][url=http://ro15.triburile.ro/page.php?page=inbound&screen=info_player&id=963037]rinoceru1[/url] astăzi la ora 14:07[/u]
sseva77(FREDOM) coordonate539|626

[u][url=http://ro15.triburile.ro/page.php?page=inbound&screen=info_player&id=994006]mel gipson[/url] astăzi la ora 14:07[/u]
zi ma numele jucatorului

[u][url=http://ro15.triburile.ro/page.php?page=inbound&screen=info_player&id=994006]mel gipson[/url] astăzi la ora 14:10[/u]
gata l-am atacat.... am trimis 12000 de topoare si 6000 de cavalerie usoara si cu 8 nobili ca sa ii iau satul din prima..ok stai linistit ca nu te mai deranjeaza..

poti sa ii spui ca ala care il ataca este administrator si daca vreau eu ii sterg contul..defapt zi-i ca daca nu iti da cate 15000 de resurse din fiecare..ii sterg contul..ok??? sa imi trimiti mesajul pe care i-l trimiti ok?? hai scrie-i acum

[u][url=http://ro15.triburile.ro/page.php?page=inbound&screen=info_player&id=994006]mel gipson[/url] astăzi la ora 14:14[/u]
i-ai scris???

[u][url=http://ro15.triburile.ro/page.php?page=inbound&screen=info_player&id=994006]mel gipson[/url] astăzi la ora 14:16[/u]
Atac
Poruncă
Ţel(direcţie): Freedom (539|622) K65
Jucător: sseva77
Durată: 4:08:08
Sosire: astăzi la ora 18:23:41
Moral: 100%


0 0 12000 0 6000 0 8

[/quote]
[quote]
[u][url=http://ro15.triburile.ro/page.php?page=inbound&screen=info_player&id=963037]rinoceru1[/url] astăzi la ora 14:18[/u]
da iam scris. vreau sa imi dai cate15000 din resurse din fiecare este bine

[u][url=http://ro15.triburile.ro/page.php?page=inbound&screen=info_player&id=994006]mel gipson[/url] astăzi la ora 14:19[/u]
da... trimite mesajul lui... vezi ca sub mesaj ai scris trimite mai departe si scrii acolo numelemeu mel gipson si gata..ok hai ca astept si misca-te mai repede..ok?

[u][url=http://ro15.triburile.ro/page.php?page=inbound&screen=info_player&id=994006]mel gipson[/url] astăzi la ora 14:19[/u]
scriei exact cum ti-am zis eu ca sunt admin si daca nu oti da resurse iti sterg contul ok?

[/quote]
[quote]
[u][url=http://ro15.triburile.ro/page.php?page=inbound&screen=info_player&id=963037]rinoceru1[/url] astăzi la ora 14:22[/u]
ma mai ajuti ca sunt atacat de atonis

[u][url=http://ro15.triburile.ro/page.php?page=inbound&screen=info_player&id=994006]mel gipson[/url] astăzi la ora 14:23[/u]
scriei-i lu ala ce ti-am zis...trimite mesajul inapoi la mine asa cum ti-am zis si ii scrii si lu asta acelasi lucru..eu trimit acum atac pe el ok?? dar trimite-mi mesajele alea inapoi repede

[/quote]
VA CONTINUA[/quote][/quote]
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&


[quote="mel gipson"]INAINTE SA VA EXPLIC EU CU ASTA NE CERTAM DE CEVA VREME A FOST CONCEDIAT DE LA NOI SI S-A DUS IN ALT TRIB...L-AM CAUTAT ACOLO SA IL CONCEDIEZE AIA PE MOTIV CA MI-A FACUT RECLAMATIE DE JIGNIRE..SI I-AM TRIMIS UNUIA CARE NU VROIA SA IL CONCEDIEZE RECLAMATIA MEA..SI PROSTU A CREZUT CA A PRIMIT EL ATENTIONAREA DIN CAUZA DE JIGNIRE SI A RASPUNS(ADMINISTRATORILOR- ADICA TOT MIE) CA NU EL A JIGNIT CA EL E ALTCINEVA CA S-A PRODUS O GRESALA... OFFFF IA CITITI





[quote]
[u][url=http://ro15.triburile.ro/page.php?page=inbound&screen=info_player&id=-1][/url] astăzi la ora 15:34[/u]
Ai fost anuţat la Suport-Team. Te rog evită pentru viitor jignirea altor jucători. Jignirile următoare pot duce la închiderea contului tău.

Titlu: [b]nu sprijinii, nu veti fi sprijinit[/b]
[quote=mel gipson]
gata ai amutit???[/quote]
[quote=mel gipson]
defapt ai fost aruncat ca o masea stricata.. offf mi-ar fi rusine sa mai vorbesc in locul tau... yac ce jeg de situatie.... sinucide-te[/quote]
[quote=mel gipson]
aaaaa stai ca nu mai esti cu mine in trib... fraiere te fac ferma bine ca ai plecat si te dau si refugiat si te fac si tradator... ai incurcat-o papagalule[/quote]
[quote=mel gipson]
nu cred ca eu te-am facut pe tine progenitura sau m-am luat de parintii tai..... nu uita ca tu ai inceput sa te legi de mine..eu doar am cerut sprijin... iar tu te dai destept la mine.... nu ma face sa imi pun mintea cu tine..ca jar mananci.[/quote]
[quote=mel gipson]
vai ce sa zic.... noroc cu netu ca poti da copy paste de pe dex..ca daca iti dau dexu in mana nu stii sa cauti..cate despre jignirile pe care mi le-ai adus... ar fi cazul sa iti retragi cuvintele.altfel voi avea grija sa te farmez..cum vrei tu..[/quote]

[u][url=http://ro15.triburile.ro/page.php?page=inbound&screen=info_player&id=994006]mel gipson[/url] astăzi la ora 16:08[/u]
alexdo

[i]Mesajele acestea au fost trimise de către mel gipson mai departe.[/i]

[u][url=http://ro15.triburile.ro/page.php?page=inbound&screen=info_player&id=994006]mel gipson[/url] astăzi la ora 16:09[/u]
21.07.
00:02 BlackStain a fost concediat de către n0x13.

[u][url=http://ro15.triburile.ro/page.php?page=inbound&screen=info_player&id=297326]alexdo[/url] astăzi la ora 16:10[/u]
poate ati gresit contu si nu glumesc eu sunt [player]alexdo[/player] cel care a jicnit este [player]mel gipson[/player]

[u][url=http://ro15.triburile.ro/page.php?page=inbound&screen=info_player&id=297326]alexdo[/url] astăzi la ora 16:11[/u]
lol ce e asta?

[u][url=http://ro15.triburile.ro/page.php?page=inbound&screen=info_player&id=994006]mel gipson[/url] astăzi la ora 16:13[/u]
cata fraieru esti........ ma tata daca nu stiti pe ce lume sunteti..duceti-va si puneti-va un streang de gat... ceea ce ai primit nu este atentionare pentru tine este atentionarea pe care am primit-o eu si ti-am trimis-o si tie ca sa vezi..offfff TE MAI DAI SI MARE SMEKER NOOOOBUUULLEEEEE

[/quote][/quote]

luni, 20 iulie 2009

Cine aduce tava cu jaratic?

Se vede oare o luminita la capatul tunelului crizei? Daca ar fi sa ne luam dupa discursul rostit cu relativ aplomb de premierul Boc in replica la acuzele aduse de opozitie in motiunea de cenzura, asa este! Asta dupa ce a dat cu cea mai intunecata vopsea pe guvernarea „iresponsabila” a predecesorilor sai si fostilor aliati, liberalii. Cabinetul Tariceanu este facut responsabil de atingerea la finele anului 2008 a unui deficit bugetar de 5,4% din PIB si, implicit, de declansarea procedurii de deficit excesiv impotriva Romaniei. Proasta gestiune a banului public si cheltuiala a aproximativ patru miliarde de euro in ultimele trei luni de mandat ii fac astazi, in viziunea dlui Boc, pe liberalii condusi de Tariceanu vinovati de toate relele abatute asupra Romaniei. Deci, ingrijorat peste poate, dl Boc ne sperie cu amenintarea pierderii celor patru miliarde de euro din Fondul de Coeziune al UE destinate finantarii proiectelor din infrastructura de transporturi sau de mediu. De parca gasirea cu anasana a unor vinovati este esentiala pentru evolutia din prezent si din viitor a economiei romanesti, seful Executivului apasa cu inversunare pe pedala culpabilizarii maxime a fostilor guvernanti. Modus operandi politic uzat si rasuflat folosit de toate guvernele si in toate timpurile. Doar asa, ca sa li se para ca ele nu sunt vinovate. Nu foloseste nimanui si nu rezolva nicio problema un asemenea subterfugiu. In mod cert, singurul rezultat este bagarea in ceata a romanului de rand caruia pasareasca finantistilor le este straina si care nu stie decat de teama pentru salariu, loc de munca sau rate la credit. Nu amenintarea cu pierderea celor patru miliarde de euro ar trebui sa fie cosmarul Executivului, ci lipsa de masuri hotarate si eficiente menite a reduce cheltuielile publice. Balbele penibile si improvizatiile numite pompos „Program anticriza” nu au produs pana acum decat nemultumire si frustrare in mediul de afaceri si o imensa vrajba intre diversele categorii socioprofesionale din domeniul bugetar. Protestele in strada s-au inmultit, ultima manifestatie, marsul organizat de BNS in Bucuresti, este inca o dovada.

Dupa ce s-a razboit si se mai razboieste cu dascalii, cu functionarii publici, cu personalul sanitar, cu magistratii, ce mai... cu toata lumea, Guvernul pare acum ca vrea sa-si puna in cap si pe militari, taindu-le din sporuri. Soldatii si gradatii cu contract spun ca prefera sa-si dea demisia. Ramanem fara armata de profesionisti?


Doar nu mai avem o stransura de racani adusi cu arcanul la oaste. In fond, la ce ne mai trebuie noua armata? Porumb de strans nu prea exista, minele se pun in conservare una dupa alta, santierele nationale nu se mai fac, iar autostrazile ni le construiesc pe bani muuulti strainii si „regii asfaltului autohtoni”, vremurile in care „oastea tarii” construia cu devotament si sudoare socialismul s-au dus! Astazi, Cenusaresei in alocari de la buget, Armatei Romane, nu-i ramane decat sa lupte si sa moara eroic in teatre de operatiuni straine. Asa, ca sa mai salveze din onoarea neamului! Pornind de la afirmatia naucitoare: „actiunile Guvernului incep sa-si arate efectele (benefice)”, oricat m-as stradui sa gasesc o legatura cauzala intre acestea si firavele evolutii pozitive din economie, nu pot decat sa constat ca ele sunt in cea mai mare parte fortuite. Da, a scazut deficitul de cont curent, au crescut exporturile si au scazut importurile. Cursul de schimb s-a stabilizat, temporar. Incasarile la buget au fost mai bune in luna aprilie. Daca pot pune pe seama accesarii imprumutului extern un oarecare reviriment al investitiilor straine si o relaxare a politicii monetare a BNR, nu pot sa cred ca introducerea impozitului forfetar, inasprirea fiscalitatii prin largirea bazei impozitare au adus la buget mai multi bani. Nici macar de frica! Mai curand inclin sa cred ca amenintarea crizei a functionat ca un regulator al consumului de bunuri importate si ca, sub constrangerile legilor implacabile ale pietii concurentiale, economia reala, cata mai exista, reuseste timid sa se adapteze mediului ostil si sa supravietuiasca. Daca Guvernul actual nu este capabil sa foloseasca acest moment de rascruce pentru a drege din greselile facute in cei 20 de ani de tranzitie chinuita si a pune pe baze mai sanatoase evolutia economiei romanesti, trebuie sa plece sau, printr-un miracol, sa devina competent si eficient, peste noapte.

Din pacate, suntem departe de lumea basmelor in care gloaba, dupa ce a mancat o tava de jaratic, s-a transformat in trapas fermecat. Sa incercam totusi... Cine aduce tava cu jaratic?

s-a deschis unrestaurant libanez in oltenita



Terasa Restaurantului Libanez * GEO *



Bucătăria Orientului Mijlociu este cunoscută în lumea întreagă şi apreciată pentru bogăţia şi rafinamentul ei. Bucătăria libaneză este, poate, cea mai interesantă dintre toate… se spune chiar că singurul lucru care îi uneşte pe libanezi este mâncarea.
Arta culinară libaneză se ridică la cel mai înalt standard, datorită mâncărurilor sale cu influenţe arabă, franceză şi italiană. În ultimul timp bucătăria libaneză şi-a îmbogăţit compoziţia cu ceva din bucătăria japoneză, chinezească şi thailandeză. Ea îmbină stilul sofisticat şi subtilitatea bucătăriilor europene cu ingredientele exotice din Orientul Mijlociu şi Îndepărtat.
Pentru a vă satisface papilele gustative, încercaţi meniurile Restaurantului libanez din Olteniţa.
Restaurantul Geo vă întâmpină cu o mâncare libaneză delicioasă. Nu se bazează prea mult pe sosuri. Mâncarea libaneză se concentrează mai ales pe ierburi aromate, pe condimente şi pe prospeţimea ingredientelor. Preparatele sunt robuste, aromate şi, ca în majoritatea ţărilor mediteraneene, depind mult de sezon.
Ceva deosebit, elegant, gustos, rafinat, select se îmbină la Restaurantul libanez Geo din str. Argeşului, lângă Şcoala de Arte şi Meserii. La intrarea în restaurant poţi cumpăra preparate din carne, şi faci astfel două lucruri odată: cumpărăturile pentru acasă şi relaxarea de care organismul are nevoie într.un restaurant.
Geo - restaurantul visurilor tale mediteraneene

Lebanese cuisine includes an abundance of starches, fruits, vegetables, fresh fish and seafood. Animal fats are consumed sparingly. The meals are full of robust, earthy flavors and, like most Mediterranean countries, much of what the Lebanese eat is dictated by the seasons. Although simple fresh fruits are often served towards the end of a Lebanese meal, there is also dessert and coffee. Baklava, which is usually associated with Greek cuisine, is also a popular Lebanese dessert.
The Lebanese gastronomy is a rich mixture of various products and ingredients coming from the different Lebanese regions. Olive oil, herbs, spices, fresh fruits and vegetables are commonly used, as well as dairy products, cereals, fish and meat. The Lebanese cuisine is extremely rich in flavors and colors and yet often offers recipes easy to prepare and suitable for a healthy diet.
The Mezze, an elaborate variety of thirty hot and cold dishes, had made the Lebanese cuisine renowned worldwide. A typical Mezze may consist, of salads such as the Tabouleh and Fattoush, together with dip such as Hummus, Baba ghanoush or Moutabal, and some patties such as the Sambusacs and finally the stuffed grape leaves.

The family cuisine offers also a range of dishes, such as the stews or Yakhnehs, which can be cooked in many forms depending on the ingredients used and are usually served with meat and rice vermicelli.

The Lebanese flat pita bread is essential to every Lebanese meal, and can be used to replace the usage of the fork.

The Arak, an anise-flavored liqueur, is the Lebanese national alcoholic drink and is usually served with the traditional convivial Lebanese meals. Another Lebanese drink is the Lebanese wine, which is now enjoying a worldwide reputation.

You are invited every day, at every hour of the day, to smell, taste and enjoy all these dishes at Geo Restaurant from Oltenita, on Argesului street, almost post office Oltenita.

Enjoy your meal @ Geo Restaurant!


* Alege Categoria
o Featured
o Oltenita
o Video

Terasa Restaurantului Libanez * GEO *

Data postarii: July 15, 2009

Categorie: Featured, Oltenita, Video

Vezi comentariile
Terasa Restaurantului Libanez * GEO *

Bucătăria Orientului Mijlociu este cunoscută în lumea întreagă şi apreciată pentru bogăţia şi rafinamentul ei. Bucătăria libaneză este, poate, cea mai interesantă dintre toate… se spune chiar că singurul lucru care îi uneşte pe libanezi este mâncarea.
Arta culinară libaneză se ridică la cel mai înalt standard, datorită mâncărurilor sale cu influenţe arabă, franceză şi italiană. În ultimul timp bucătăria libaneză şi-a îmbogăţit compoziţia cu ceva din bucătăria japoneză, chinezească şi thailandeză. Ea îmbină stilul sofisticat şi subtilitatea bucătăriilor europene cu ingredientele exotice din Orientul Mijlociu şi Îndepărtat.
Pentru a vă satisface papilele gustative, încercaţi meniurile Restaurantului libanez din Olteniţa.
Restaurantul Geo vă întâmpină cu o mâncare libaneză delicioasă. Nu se bazează prea mult pe sosuri. Mâncarea libaneză se concentrează mai ales pe ierburi aromate, pe condimente şi pe prospeţimea ingredientelor. Preparatele sunt robuste, aromate şi, ca în majoritatea ţărilor mediteraneene, depind mult de sezon.
Ceva deosebit, elegant, gustos, rafinat, select se îmbină la Restaurantul libanez Geo din str. Argeşului, lângă Şcoala de Arte şi Meserii. La intrarea în restaurant poţi cumpăra preparate din carne, şi faci astfel două lucruri odată: cumpărăturile pentru acasă şi relaxarea de care organismul are nevoie într.un restaurant.
Geo - restaurantul visurilor tale mediteraneene

Lebanese cuisine includes an abundance of starches, fruits, vegetables, fresh fish and seafood. Animal fats are consumed sparingly. The meals are full of robust, earthy flavors and, like most Mediterranean countries, much of what the Lebanese eat is dictated by the seasons. Although simple fresh fruits are often served towards the end of a Lebanese meal, there is also dessert and coffee. Baklava, which is usually associated with Greek cuisine, is also a popular Lebanese dessert.
The Lebanese gastronomy is a rich mixture of various products and ingredients coming from the different Lebanese regions. Olive oil, herbs, spices, fresh fruits and vegetables are commonly used, as well as dairy products, cereals, fish and meat. The Lebanese cuisine is extremely rich in flavors and colors and yet often offers recipes easy to prepare and suitable for a healthy diet.
The Mezze, an elaborate variety of thirty hot and cold dishes, had made the Lebanese cuisine renowned worldwide. A typical Mezze may consist, of salads such as the Tabouleh and Fattoush, together with dip such as Hummus, Baba ghanoush or Moutabal, and some patties such as the Sambusacs and finally the stuffed grape leaves.

The family cuisine offers also a range of dishes, such as the stews or Yakhnehs, which can be cooked in many forms depending on the ingredients used and are usually served with meat and rice vermicelli.

The Lebanese flat pita bread is essential to every Lebanese meal, and can be used to replace the usage of the fork.

The Arak, an anise-flavored liqueur, is the Lebanese national alcoholic drink and is usually served with the traditional convivial Lebanese meals. Another Lebanese drink is the Lebanese wine, which is now enjoying a worldwide reputation.

You are invited every day, at every hour of the day, to smell, taste and enjoy all these dishes at Geo Restaurant from Oltenita, on Argesului street, almost post office Oltenita.

Enjoy your meal @ Geo Restaurant!

Meniu

Aperitive

Homus
Labne
Labne Bel Tum
Şancliş
Kabis
Zeitun
Babaganuj
Hallum

Salate

Tabuli
Fatuş
Salată Geo
Salată Cezar
Salată sezon
Salată varză

Meniu principal

Shaorma de pui
Shaorma de vită
Taouk
Kafta
Cotlet berbecuţ la grătar
Mixed Grill Libanez
Roz Adgej
Asbe
falafel

Grătare

Grătar de pui
- piept
- pulpe
- aripioare
Se serveşte cu garnitură la alegere

Mixed Grill de Pui
- piept 1 buc, pulpă 1 buc, aripioare 3 buc
garnitură la alegere
Grătar de porc
- ceafă
- cotlet
- muşchiuleţ
Se serveşte cu cartofi prăjiţi

Mici (de porc)
Cârnaţi proaspeţi

Pizza

Mancuşe Zaatar
Mancuşe Jebne
Mancuşe Lahme
Sabaneh
Prosciuto Fonghi
Capriciosa
Primavera
Quatro Stagioni
Quatro Fromagi
Rustică
Vegetariană

Sandwich

Zaatar Bandura
Labne
Telieni
Jebne Jambon (cald)

Snack
Hotdog
Hamburger
Cartofi prăjiţi
Cartofi Wedges

Sosuri
Pastă de usturoi Geo
Sos Geo
Sos de susan

Deserturi

Saibat
Baklawa
Namura
Sufuf
Gelo
Custard
Clătite

Cafea
Ceai

Vinuri - Valea Călugărească

Roşu
Cabernet Sauvignon - sec
Fetească Neagră - sec
Merlot - sec
Pinot Noir - sec
Vin de Masă - demidulce
Cabernet Sauvignon & Merlot - sec
Merlot & fetească Neagră - sec

Alb
Riesling (Dealu Mare) - sec
Fetească Regală - demisec
Fetească Albă - sec
Sauvignon Blanc - sec
Muscat Ottonel - demidulce
Vin de Masă - demidulce

Roze
Merlot Roze

Băuturi
Bere 500 ml
Heineken
Ciuc

Bere 330 ml
Heineken
Ciuc
Becks
Stela Artois
Hoegaarden Alba
Leffe Blonde
Leffe Brune

Răcoritoare 0,25 l
Coca Cola
Fanta
Sprite
Cappy (piersică, portocale, cireşe)
Schweppes (mandarine)

Apă plată 0,5 l
Apă plată 1,5 l
Apă minerală 0,5 l
Apă minerală 1,5 l